Diş Kliniği Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Diş Kliniği Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evimizle ya da iş yerimizle ilgili yaptığımız dekorasyonlara her zaman dikkat eder, özen gösteririz. En güzeli olması için elimizden geleni yaparız.  Ancak söz konusu sağlık sektörü adına hizmet veren kurum veya kuruluşların dekorasyonu ise bizce daha fazla dikkat etmeli ve önem verilmelidir. Tasarımından, dizaynından tutunda hijyen, kurumsal duruş, disiplin ve düzen konusunda tam anlamıyla beklentiyi karşılamalıdır. Hastaneler kişiye bağlı olarak dekore edilmediği için bu durum daha çok özel muayenehane, klinik olarak hizmet sunan işletme sahipleri için geçerlidir. O zaman konuyu biraz daha özelleştirip, detaya inelim. Örneğin, bir diş doktorusunuz ve kliniğiniz var. Sizce bir diş kliniği dekorasyonu nasıl olmalıdır? Eğer aklınızda birkaç fikir varsa ama işin içinden çıkamıyorsanız bir bilene danışmakta fayda var.

AKS mimarlık olarak, işverenlerimizi ve dostlarımızı bu hususta iyi anladığımızı düşünüyoruz. Onların hayal ettiği ve istediği mimari hizmeti yüksek kalitede sunuyoruz. Dental alanda yaptığımız birçok proje de bunun bir nevi göstergesi diyebiliriz. Bu projelerden yola çıkarak asıl konumuz olan ”Diş kliğini dekorasyonu nasıl olmalıdır? ” sorusunun cevabını sizlerle paylaşalım. Bazı dikkat edilmesi gereken ipuçlarını verelim.

Diş Kliniği Dekorasyonu Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncellikle dekorasyona dış kapıdan, sizi ziyaret edecek olan hastalarınızın gireceği alandan başlayalım. Kapınızın sağ üst ya da sol üst tarafına gelen ziyaretçilerin görebileceği bir alana, kabartmadan oluşan sizi tanıtan şık bir logo asabilirsiniz. İlk gördükleri logonuz olacağı için sizin ve kliniğiniz hakkında fikirleri oluşmaya başlayacaktır. Ayrıca mümkünse kapıyı otomatik olarak tercih edebilirsiniz. Kapıdan girdikten sonra sağ ya sol tarafta boş bir alanınız varsa değerlendirmek için büyük saksılı çiçekler kullanabilirsiniz. Ayrıca aydınlatma klinik için önemli bir detaydır, iyi ışık veren ledler ve büyük avizeler tercih etmenizde fayda var.

Diğer bir kısım ise danışma ve bekleme salonu. Bu alanların dekorasyonunu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Alanın büyüklüğü ve yüksekliği, renkler ve dizayn özellikleri gibi. Bunlara dikkat edilerek klinik eşyaları seçilmelidir. Renk konusunda ise hastanın tedavi olacağı alan ferah ve sakinleştirici bir yapıya sahip olması gerektiği için beyaz, danışma ve bekleme salonu ise gri, kahve ya da siyah tonlarında tercih edilebilir. Ayrıca önemli detaylardan biri de kliniğinize gelen hastaların gerginliğini alması ve ortamı dinlendirmesi açısında sakin, rahatlatıcı klasik müzikler. Hastayı tedavi edeceğiniz alan ise tercihen açık renklerden oluşmalı ve gerekli malzemeler haricinde çok fazla eşya barındırmamalı.

Bu detayları geçtikten sonra hastanızın isteklerini karşılayacak bazı alanlardan bahsedeceğiz. Lavabo/ WC, su gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz küçük bir mutfak, priz ve kablosuz internet. Bir diş kliniğinde bulunması gereken önemli alanlardır. Dilerseniz ve eğer alanınız varsa kliniğinize küçük çocuklar içinde bir oyun alanı tasarlanabilir. Aynı zamanda boş olan duvarlara eğlenceli, gösterişli tablolar asmak ve bazı alanlara çiçekler koymak kliniğinizi samimi, sıcak bir ortama dönüştürür.Kısacası, eğer teknoloji ve sanatı bir arada tutarak yaratıcı fikirler üretirseniz, yüksek kalite de bir tasarım sunarsınız. Bu şekilde küçük detaylar ile diş kliniği dekorasyonu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.