Lüks Bir Diş Kliniği Nasıl Tasarlanır?

Lüks Bir Diş Kliniği Nasıl Tasarlanır?

Evinizdeki ya da iş yerinizdeki dekorasyondan sıkılıp biraz değişiklik ve gösteriş arıyorsanız, lüks iç mimari tam size hitap edecek tasarımlara sahip. Ev ve iş yerinize en uygun tasarımı seçmeniz için sizlere bu konuda hem ip uçları vereceğiz hem de bazı bilgilendirmeler yapacağız. İlk olarak ele alacağımız konu iş yerleri. Diş kliniği tasarımında tecrübeli olduğumuz için lüks bir diş kliniği nasıl tasarlanır, nelere dikkat edilir ve en çok neler dikkat çeker gibi sorulara sizler için cevap vereceğiz.

Öncelikle perde seçiminden başlayabiliriz. Kliniğin güzel bir manzaraya sahip olması durumunda perde olarak çok fazla gösterişe kaçmadan sakin renkler ve desenler tercih edilebilir. Ancak istediğiniz gibi bir manzarası yoksa kontrast renkler, desenler ve aksesuarlarla detaylandırılmış perdeler kullanılabilir.

  • Zeminde ise beyaz, bej gibi pastel ve açık renkler en iyi seçim olacaktır. Ayrıca zeminde kaymayan parlak taşlar kliniği daha ferah gösterecektir.
  • Led ışıklar, büyük avizeler sayesinde klinik olduğundan daha büyük görünebilir. İç tasarımında tek renk seçimi yerine birden fazla birbirine uyum sağlayacak renklerle kontrast yakalamakta fayda var. Danışma kısmı için büyük ve geniş bir alan ayırıp iç tasarımda kullanılan renkler ile dekore edilebilir. Lüks klinik tasarımının aynı zamanda modern bir görüntüsü olması için gold rose, gold ve bronz renklerde en çok tercih edilenler arasında.
  • Bekleme salonu ve hasta tedavi odaları içinde kliniğin bütünlüğüne bakılıp mobilya modelleri ve renkleri tercih edilmeli. Beyaz ve altın renkleri kullanılan kliniklerde hastanın yatacağı dişçi koltuğu da beyaz olmalı. Gri, beyaz ve siyah tonlarının kullanıldığı klinik de ise dişçi koltuğu siyah seçilmelidir.

Ayrıca kliniklere lüks bir görünüm kazandırmak için bazı vintage ürünler tercih edilebilir. Bekleme salonu için masa ya da aksesuar detayı olarak kullanılacak çiçek saksılığı gibi, farklı antik bir köşe yaratabilirsiniz. Bu tasarım kliniğinize hem özgünlük hem zarafet hem de şık bir görüntü katacaktır. Aynı zamanda etnik desenli çerçeveleri olan tablolar da lüks bir klinik tasarımı için vazgeçilmezdir.

Klinik tasarımında çoğu zaman boş alanlar kalır. Bu boş olan alanları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Örneğin büyük heykeller, vazolar, masa ve çiçekler lüks tasarımda boş kalan alanları değerlendirmek için doğru parçalardır. Ancak fazla abartıya kaçmamak gerekir. Doğru dekor ürünlerini seçip doğru yerlere yerleştirdiğinizde lüks bir klinik tasarımına sahip olabilirsiniz.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.