Milano Gourmet

Milano Gourmet

program: Restaurant, Bar, Charcuterie, 320m2
location: Nişantaşı, Istanbul, Turkey, 2018
status: Built
contractor: Aks Architecture Construction
photography: Burak Teoman

Milano Gourmet, bulunduğu konum ve konsept göz önüne alınarak tasarlanmış şık bir mekandır. Şarküteri, restoran ve bar kısmı kontrast renklerden oluşmuş, aynı zamanda mekan mobilyaları ve şarap mahzen kısmı uyum içinde dekore edilmiştir. Tüm bu farklı alanlar, birbirlerini benzersiz bir şekilde tamamlamaktadır. Konum olarak da İstanbul’un en popüler caddelerinden birinde, Nişantaşı’nda yer almaktadır. Ayrıca semtin yeni sokak bar&restoranlarından biri olarak kabul edilmektedir. Dekorasyon ve tasarımda kullanılan malzemeler ile mekan, İtalyan konseptini yansıtmayı amaçlamaktadır.

İnsanlar caddede dolaşırken Milano Gourmet’in yeşil renkli duvarları ve camlarında mekanla bütünleşen bitkilerini kolayca fark ediyor. Cam kısmı için kullanılan koyu toprak renkli güneşlikler iç mekanın sıcak ortamını yansıtıyor. Aynı zamanda restoranın doğal ve şık tasarımı, mekana giriş yapan ziyaretçileri kapıdan karşılıyor. İç tasarımdaki şeffaflığı sayesinde de kapıdan adımınızı attığınızda şarküteri kısmına dair sizlere bir ipucu vermektedir.

Bir şarap mahzeni, bir şarküteri ve aynı zamanda bir tadım merkezi olan Milano Gourmet, iki farklı kat ve 250 m2’lik alandan oluşan tasarımıyla değerli ziyaretçilerine keyifli bir hizmet sunuyor.